De tweede editie van de Ontmoetingslunch: Samen aan Tafel vond gister plaats in Schoolrestaurant De 2 Getijden. Deze lunch werd mogelijk gemaakt door een anonieme sponsor. De aanwezigen genoten van een heerlijke lunch, met zorg bereid en uitgeserveerd door leerlingen van Scholen aan Zee. Aansluitend stond er een verbindende activiteit op het programma die perfect past bij de tijd van het jaar: pompoenen versieren. Met penselen, linten en stencils ontstonden de meest creatieve herfstkunstwerken en vooral veel mooie gesprekken aan tafel.
Over Samen aan Tafel
Op maandag 22 september vond in De 2 Getijden de allereerste Ontmoetingslunch plaats. Dit nieuwe initiatief van De Helderse Uitdaging en Scholen aan Zee draait om ontmoeting tussen inwoners van Den Helder en Julianadorp. Het is de start van een maandelijkse reeks lunches die doorloopt tot het einde van het schooljaar 2025-2026.
Samen aan Tafel brengt inwoners van alle leeftijden, culturen en achtergronden samen die openstaan voor nieuwe ontmoetingen. Het gaat niet alleen om samen lunchen, maar vooral om het delen van verhalen en ervaringen én het creëren van nieuwe contacten. Leerlingen van Scholen aan Zee verzorgen de lunches: zij bereiden de maaltijd, heten gasten welkom en begeleiden verbindende activiteiten. Zo leren zij naast vaktechnische vaardigheden ook hoe belangrijk maatschappelijke betrokkenheid is.
Steun van ondernemers en fondsen
De Helderse Uitdaging stimuleert ondernemers uit Den Helder en Julianadorp om zich maatschappelijk in te zetten. Voor de ontmoetingslunches is een oproep gedaan om een lunch te adopteren. Projectmanager Jazz Riet: “De inzet van lokale ondernemers is onmisbaar voor een sterke en betrokken samenleving. Fantastisch om te zien hoe dit initiatief omarmd wordt en daarmee verbinding in onze stad mogelijk wordt gemaakt!”
Meedoen of adopteren
Iedereen die graag nieuwe mensen wil ontmoeten, is van harte welkom bij Samen aan Tafel. De edities voor november en december zitten al vol. Volgend jaar is er weer ruimte. Deelname is gratis, aanmelden is noodzakelijk via info@helderseuitdaging.nl. Alle data en meer informatie: https://helderseuitdaging.nl/samenaantafel/
Ondernemers die een lunch willen adopteren kunnen contact opnemen met manager Jazz Riet via info@helderseuitdaging.nl.
